Nogometašice BiH danas gostuju Sloveniji, imaju priliku u pretposljednjem kolu ući u Ligu A

Ženska nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine večeras će gostovati Sloveniji u 5. kolu Lige nacija.

Bosna i Hercegovina je trenutno prva u grupi 4 Lige B sa 8 bodova, ispred Češke koja je osvojila 7, Slovenije sa 3 i Bjelorusije sa 2 boda, a večerašnjim remijem bi izabranice Samire Hurem “u džepu” imale minimalno drugo mjesto koje vodi u baraž.

Naravno, u slučaju pobjede naše dame bi mogle čak i večeras osigurati plasman u Ligu A ukoliko Češka ne pobijedi Bjelorusiju.

Susret će biti odigran na stadionu Bonifika u Kopru, a nadamo se kako će on biti uslovan za igru, za razliku od terena u Ljubljani sinoć na duelu Konferencijske lige između Olimpije i Lillea.

Podsjetimo, u prvom susretu koji je odigran u okviru drugog kola u Trening centru NS BiH u Zenici 26. septembra ove godine ekipe su podijelile bodove rezultatom 1:1.

Milena Nikolić pogodila za našu reprezentaciju u 40. minuti, a izjednačenje Slovenkama donijela je Mateja Zver u 59. minuti.

Današnji meč će suditi Lizzy Van Der Helm iz Holandije, a pomagat će joj zemljakinje Diana Snoeren i Ashley de Haan.