Nogometaši Kosova sjajno otvorili Ligu nacija, remi Bugarske i Sjeverne Makedonije

MEČEVI 1. KOLA

Nogometaši reprezentacije Kosova pobijedili su Kipar u gostima rezultatom 2:0 u prvom meču Lige nacija C, dok je susret između Bugarske i Sjeverne Makedonije završen bez pobjednika (1:1).

Kosovo je do pobjede i odličnog otvaranja Lige nacija došlo u drugom poluvremenu kada su krunisali znatno bolju igru u ovom susret i na kraju upisali zaslužena tri boda.

Berisha na asistenciju Muriqija pogađa za 1:0 i dovodi gostujući tim u vodstvo, a konačnih 2:0 postavio je Zhegrova golom u 78. minuti. U ovoj grupi još igraju Grčka i Sjeverna Irska, a njih susret se igra večeras od 20:45 sati.

Susret grupe 4 između Bugarske i Sjeverne Makedonije završen je bez pobjednika. Bugari golom Despodova dolaze u vodstvo od 1:0, a Makedonce je poraza spasio Ristovski golom u 50. minuti.

Gruzija je s ubjedljivih 4:0 bila bolja od Gibraltara, a golove za pobjednički tim postigli su Kvaratskhelia, Kashia, Mikautadze i Vako.