Roma izbacila Bodo/Glimt, Marseille i Kolašinac u polufinalu

Odigrane su i preostale tri utakmice četvrtine finala Konferencijske lige, a Roma je bez problema eliminisala Bodo/Glimt, dok je u polufinalu i Marseille našeg Seada Kolašinca. Dalje je prošao i Feyenoord.

Nakon poraza u Norveškoj, Roma nije imala problema na Olimpicu i pobijedila je Bodo/Glimt sa 4:0. Tammy Abraham je već u petoj minuti zatresao mrežu gostiju. Rimski klub imao je veliki broj šansi, a potom je Nicolo Zaniolo u 23. minuti udvostručio prednost svog tima.

Zaniolo je bio strijelac pogotka i u 29. minuti, kada je bilo jasno da norveški klub nema šta tražiti na Olimpicu. Sjajni italijanski fudbaler došao je do hat-tricka u 49. minuti, a do kraja meča ostalo je 4:0.

Marseille je na Toumbi potvrdio pobjedu protiv PAOK-a iz prvog meča. Francuski klub večeras je slavio sa 0:1. Jedini pogodak na utakmici postigao je Dimitri Payet u 34. minuti. Kolašinac je ušao u igru sa klupe u 88. minuti kada je zamijenio strijelca jedinog gola.

Feyenoord je pobjedom protiv Slavije u Pragu od 1:3 osigurao plasman u polufinale. Cyriel Dessers je u drugoj minuti pogodio za 0:1, a poravnao je Ibrahim Traore u 14. minuti. Dessers drugim golom u 59. minuti i Luis Sinisterra u 78. donijeli su trijumf nizozemskom velikanu.