Nogomet: A-reprezentacija BiH pobijedila U-21 rezultatom 2:1

Na stadionu “Grbavica” odigrana je revijalna utakmica između nogometnih A i U-21 reprezentacija Bosne i Hercegovine. Pred oko 4.000 gledalaca pobijedila je A-selekcija rezultatom 2:1.
Susret je izabranicima selektora Safeta Sušića poslužio kao dobra provjera uoči meča s Latvijom, s obzirom na to da su se mladi bh. nogometaši pokazali kao dobar sparing partner.Ibričić je doveo A-reprezentaciju u vodstvo u 22. minuti, efektnim pogotkom sa dvadesetak metara. Izabranici Vlade Jagodića uzvratili su u 35. minuti golom Arežine, a novo vodstvo i pobjedu seniorskoj reprezentaciji donio je najbolji strijelac Džeko u 42. minuti.
Sušić i Jagodić, kao što su i najavili, u sinošnjem meču pružili su priliku gotovo svim igračima, s izuzetkom trećih golmana.
Ovo je bio dobar trening za nas i za mladu reprezentaciju kojoj čestitam na dobroj igri i otporu koji su pružili A-reprezentaciji. Istina je da ekipa još nije spremna, ali imamo još sedam dana. Očekujemo dolazak i ostalih naših igrača, prije svih kapitena Spahića i Ibiševića. Kada budemo svi na okupu bit će to sasvim druga ekipa – izjavio je Sušić za BHT nakon meča.
Najbolja bh. reprezentacija pripreme nastavlja u subotu, a susret s Latvijom na rasporedu je 7. juna u Rigi.
Mladi bh. reprezentativci će prvi meč u kvalifikacijama igrati 11. juna u Zenici protiv Albanije, a prije tog susreta sastat će se sa Srbijom u prijateljskoj utakmici 4. juna u Tuzli.