Zrinjski i Maribor remizirali u prvoj utakmici, odluka u revanšu

Prvi susret drugog pretkola Lige prvaka sinoć su Pod Bijelim brijegom, odigrali Zrinjski i Maribor. Na kraju je rezultat bio 0:0.

U prvom poluvremenu smo gledali dobar nogomet, a naš predstavnik je i mogao do vodstva, ali Stojanović i Đurić su bili neprecizni.

Gosti iz Maribora su jedinu priliku imali preko Ibraimija koji je dobro šutirao, ali je Dujković odlično odbranio njegov udarac.

U drugom poluvremenu Zrinjski je pokušavao doći do minimalne prednosti sa kojom će otići na revanš susret, ali Plemićima to nažalost nije pošlo za rukom.

Zrinjski je do kraja utakmice imao nekoliko poluprilika, ali se rezultat nije mijenjao. Treba svakako istaći da je ekipa Zrinjskog završila susret sa deset igrača, jer je u 89. minuti zbog navodnog simuliranja, glavni sudija na ovom meču isključio Milana Muminovića.

Do kraja susreta nije bilo golova iako su igrači Zrinjskog imali blagu terensku incijativu i na revanš putuju bez primljenog gola, što je bio i primarni cilj.