Visoko

NK TOŠK – NK Bosna 2:1

Tri boda ostala u Tešnju

TOŠK je danas ponovo obradovao svoje navijače. Naime, izabranici Ajdina Mrgude pred svojim navijačima savladali su 2:1 Bosnu iz Visokog.

Nakon prvog poluvremena nije bilo uzbuđenja. Dva puta je za domaće zaprijetio Mujagić, no gosti su se dobro držali i na pauzu se otišlo pri 0:0.

Domaći su bolje otvorili drugo poluvrijeme. Zaprijetili su preko Dacića, u 60. minuti zatresla se mreža Bosne. Centaršut Rastoke, Muzafer Ivković se najbolje snalazi i domaći su mogli da slave.

U 84. minuti na semaforu je pisalo 2:0. Ubačaj agilnog Šehića koristi Mace i priča o pobjedniku u ovom meču je bila završena.

Gosti su od kraja uspjeli samo smanjiti preko Cibre na 2:1.

Treba istaći da je kvalitetan posao na ovom meču odradila i sudijska trojka na čelu sa Harisom Poprženovićem iz Travnika.

Prva liga FBiH, 17. kolo:

TOŠK: Bošnjak, Šehić, Kitanović, Koprivica, Ivković, Rastoka, Nuhanović, Hasić, Rastoder, Dacić, Muajgić.

Bosna: Sujić, Džafić, Velić, Tahmaz, Šehić, Čiva, Pandžić, Jusić, Bešić, Čomaga, Cibra.