NogometReprezentacija BiHSport

Njemačka bolja od bh. kadeta 5:0

U susretu prvog kola grupe C Evropskog prvenstva za kadete reprezentacija Bosne i Hercegovine je danas u Kostreni poražena od Njemačke sa 0:5.

Na samom otvaranju utakmice Nijemci dolaze do prednosti. Nakon kornera u 2’ koji je izveo Majetschak u kaznenom prostoru bh tima najbolje se snašao Mai koji pogađa mrežu Kršića za 1:0.

Već u 6’ naš tim je imao odličnu priliku za poravnanje rezultata, ali je prvo pokušaj Marušića izblokiran od strane njemačkih defanzivaca, dok je šut Santrača Plogmann izbacio u korner.

Nemačka je udvostručila prednost u 16’. Yeboah je odlično prošao po desnoj strani, odigrao povratnu loptu za Keitela koji postiže drugi pogodak za svoj tim.

U 29’ Sakib Malkočević je morao da napravi prvu izmjenu. Zbog povrede igru je napustio Đani Salčin, a umjesto njega na teren je ušao Marko Brkić.

Bek bh tima Jusuf Gazibegović je u 33’ ušao u šesnaesterac Njemačke iskosa sa desne strane, šutirao iz povoljne pozicije, ali je protivnički golman još jednom bio na visini zadatka.

Do kraja prvog poluvremena više nije bilo prilika i na odmor se otišlo sa prednošću Njemačke od 2:0.

Prvu šansu u drugom poluvremenu imala je BiH. Imamović je izveo slobodan udarac sa ivice kaznenog prostora, ali je Plogmann odbranio.

Nijemci su u 50’ imali prednost od 3:0. Lošu reakciju odbrane bh tima iskoristio je Arp i sa dva metra poslao loptu u mrežu. Isti igrač minutu poslije postiže još jedan pogodak. Ovaj put je sa ivice šesnaesterca šutirao u donji desni ugao Kršića za 4:0.

Arp se treći put upisao u listu strijelaca u 62’. Prvo je odbrana naše reprezentacije iblokirala pokušaj Cetina, ali se lopta odbila do Arpa koji glavom postiže peti gol za Njemačku.

U 64’ odličnu priliku propustila je i BiH. Mehanović je ušao u protivnički kazneni prostor, uposlio Imamovića koji sa desetak metara loptu šalje preko gola. U drugoj minuti sudijske nadoknade Imamović je još jednom zaprijetio, ali se rezultat nije mijenjao.

U drugom kolu BiH će se u Kostreni sastati sa Republikom Irskom 7. maja u 16:30 sati.

Njemačka-Bosna i Hercegovina 5:0 (2:0)

Stadion: NK Pomorac, Kostrena.

Sudija: Nicolas Laforge (Belgija).

Sudije asistenti: Aleksei Vorontsov (Rusija), Paul Robinson (Sjeverna Irska).

sudija: Mario Zebec (Hrvatska).

Golovi: 1:0 Mai (2’), 2:0 Keitel (16’), Arp (50’), Arp (51’), Arp (62’).

Žuti kartoni: Omerović, Santrač (BiH).

Njemačka: Luca Plogmann, Pascal Hackethal, Jan Boller, Sahverdi Cetin, Erik Majetschak (51. Elias Abouchabaka), Jann-Fiete Arp, Dennis Jastrzembski (41. Maurice Malone), Yannik Keitel, Kilian Ludewig (59. Alexander Nitzl), Lars Lukas Mai, John Yeboah. Selektor: Christian Wuck.

Bosna i Hercegovina: Jasmin Kršić, Dobrica Tegeltija (54. Enio Zilić), Rijad Sadiku, Jusuf Gazibegović, Stefan Santrač, Đani Salčin (29. Marko Brkić), Milan Šikanjić (54. Elvis Mehanović), Eldin Omerović, Armin Imamović, Nemanja Vještica, Domagoj Marušić. Selektor: Sakib Malkočević.