Nizozemci se pridružili Italiji i Belgiji

Sjajna Nizozemska

Nizozemska reprezentacija je selekcija o kojoj se najmanje priča u užem krugu favorita za titulu prvaka Evrope, međutim u grupnoj fazi djeluje odlično uz lepršavu i sjajnu igru.

Dok fudbalski svijet priča o snazi Francuske, Belgije i impresivnim partijama Italije, Nizozemci gaze u grupi C. Večeras je savladana Austrija sa sigurnih 2:0.

Lale su na svojoj Johann Cruijff Areni sjajno otvorili meč. Do vodstva su stigli u 10. minuti i to uz pomoć VAR tehnologije. Dosuđen je penal nakon faula Alabe nad Dumfriesom.

Odgovorno da šutira penal preuzeo je Depay te preciznim i snažnim udarcem zabio gol za vodstvo i oduševljenje na tribinama.

Austrijanci praktično nikako nisu prijetili u prvom dijelu, štaviše dobro su i prošli jer su u Depay i Wijnaldum u posljednjim minutama propustili velike šanse da udvostruče vodstvo svog tima.

U nastavku austrijski tim se odlučio za nešto ofanzivniju igru što je mat s dvije oštrice protiv brzonoge selekcije s nizom dobrih tehničara u ekipi. Tako je i postignut drugi gol u 67. minuti kada je poslije brze kontre zabio Dumfries.

Interasantno da je selektor Lala De Boer i protiv Austrije napravio identičan potez kao i protiv Ukrajine. Naime, u 64. minuti iz igre je izveo Blinda i Van Aanholta, a uveo Akea i Wijndala.

U samom finišu utakmice igralo se pred golom Nizozemske. Austrija je imala nekoliko dobrih situacija, izdvaja se odličan šut Alabe iz 81. minute kada je lopta prozujala pored stative.

Na kraju je ostalo 2:0 pa je Nizozemska stigla do druge pobjede i vrlo je blizu prolaska u osminu finala što će biti stvar formalnosti jer u posljednjem kolu igra protiv Sjeverne Makedonije.

Drugi meč posljednjeg kola donosi direktan obračun Ukrajine i Austrije za drugo mjesto koje nakon dva kola imaju po tri boda. Susreti se igraju 21. juna od 18 sati.