Odigrane prve utakmice play-offa Lige prvaka: Spektakl u Škotskoj, Peljto sudio u Poljskoj

Odigrane su prve tri utakmice play-offa Lige prvaka nakon kojih niti jedna od ekipa nije uspjela napraviti nedostižnu prednost uoči revanša pa tako se ništa ne može prognozirati uoči naredne sedmice.

Nakon što su izbacili zagrebački Dinamo u ludoj završnici utakmice, nogometaši atinskog AEK-a doživjeli su minimalan poraz na gostovanju belgijskom Antwerpu.Jedini gol za šampione Belgije postigao je nekadašnji napadač Tottenhama Vincent Janssen u 16. minuti.

Minimalan trijumf ostvario je i Kopenhagen na gostovanju Rakowu rezultatom 1:0. Autogol u devetoj minuti postigao je Bogdan Racovitan za prednost danske ekipe.

Ovu utakmicu sudio je najbolji bh. arbitar i član elitne FIFA-ine grupe sudija Irfan Peljto. Bh. sudija imao je i delikatnu situaciju kod poništenog gola kod ofsajda, a možete je pogledati u priloženoj objavi ispod.

Najzanimljiviji meč, kao što se očekivalo, odigrali su velikani Rangers i PSV, a završen je rezultatom 2:2. Škoti su u dva navrata imali prednost golovima Abdallaha Sime i Rabbija Matonda, da bi se nizozemski prvak u oba puta vratio golovima Ibrahima Sangarea i Luuka de Jonga.

Preostale utakmice play-offa Lige prvaka igraju se sutra, a revanši su zakazani za narednu sedmicu.