Sloboda vodila 2:0 u Zenici, a zatim se pojavio Mahmutović

Fudbaleri Čelika i Slobode remizirali su (2:2) u susretu 6. kola Premijer lige BiH.

Gosti su većim dijelom utakmice bili bolji tim, imali su dva gola prednosti, ali na kraju kući nose samo jedan bod.

Čelik je ofanzivno ušao u meč. Pokušali su iznenaditi Tuzlake na otvaranju, ali im to nije uspjelo.

Potom je Sloboda preuzela kontrolu nad utakmicom i u prvih 45 minuta stvaraju nekoliko opasnih situacija pred golom domaćeg tima.

Gotovo sve je išlo preko Amera Ordagića. Sjajni veznjak Slobode je u 16. minuti kreirao fantastičnu šansu za Krpića, ali napadač Tuzlaka sa dva-tri metra pogaa stativu.

Pet minuta kasnije pokušao je Hairilahović. Međutim, sjajno reaguje Matej Marković i brani njegov pokušaj.

Uspio je Čelik potom zaprijetiti preko Kouadija. Njegov udarac iz dobre pozicije odlazi preko gola, da bi u 34. minuti Ordagić se našao u još jednoj dobroj šansi, ali Marković ponovo brani.

Čelik je prijetio dvije minute kasnije. Ubačaj Salčinovića je stvorio probleme odbrani gostiju. Ipak, falio je završni udarac, da bi u finišu prvog dijela bilo dosta prekida i nije bilo previše uzbuđenja, te se na odmor otišlo bez golova (0:0).

Samo što je počelo drugo poluvrijeme gosti su poveli. Miloš Kalezić je sa vrha kaznenog prostora lijepo pogodio za prednost od 0:1.

Gosti su do drugog gola došli u 60. minuti. Ordagić je prošao po desnoj strani, ubacio je za Krpića koji glavom pogađa za 0:2.

Ipak, Čelik se nije predao i uspjeli su da dođu do izjednačenja za samo šest minuta. Prvo je iskusni napadač pogodio za 1:2 u 68. minuti, da bi u 74. minuti iskoristio ubačaj Kouadija za 2:2.

Do kraja meča nije bilo velikih šansi. Ostalo je 2:2 što je rezultat kojim domaći mogu biti više zadovoljni, a sigurno je da su navijači gostiju izuzetno razočarani ovim rezultatom.