Sarajevo i Željezničar remizirali su na Koševu

Alispahićev gol za pamćenje donio FK Željezničar bod na Koševu
Derbi bez publike donio zanimljiv fudbal

Sarajevo i Željezničar remizirali su na Koševu (1:1) u najvećem derbiju bosanskohercegovačkog fudbala.

Sarajevo je od prve minute dominiralo u derbiju. Vršili su konstantan pritisak na odbranu Željezničara, ali se na prvu veću šansu čekalo do 17 minute kada je prijetio Dupovac, no nije bio precizan.

Štilić je pokušao u 25. minuti iz indirekta gađati gol Sarajeva. I da je lopta ušla ne bi bio priznat gol, da bi potom Sarajevo krenulo još žešće prema golu velikog rivala.

U 33. minuti Velkoski je u šansi. Šutira kapiten Bordo tima, lopta pogađa Blaževića i završava na stativi gola gostiju sa Grbavice.

A onda u 38. minuti Sarajevo dolazi do gola. Tatar se dobro snalazi u kaznenom prostoru i šutira, Erić brani njegov udarac, a Amar Rahmanović natrčava na loptu i šalje je u mrežu za prednost od 1:0.

Mogao je aktuelni šampion i sa većom razlikom otići na odmor. Handžić u 40. minuti nije uspio da matira Erića iako je imao situaciju jedan na jedan, a zatim isti igrač u 44. minuti topovski šutira, Erić brani, pa se na odmor otišlo vodstvom domaćeg tima od 1:0.

Amar Osim od prve minute nastavka ulazi sa Bekrićem u sastavu koji je zamijenio Mujezinovića, a domaći prvi prijete i u nastavku preko Rahmanovića, no ovog puta fudbaler Sarajeva nije bio precizan.

Potom je Željezničar preuzeo inicijativu na terenu. Lendrić u 64. minuti dobro šutira sa 20-ak metara, brani Kovačević, a zatim ispred napadača Plavih u posljednji čas loptu izbacuje Šerbečić i propala je dobra šansa za goste.

Bolja igra se Željezničaru isplatila u 66. minuti meča. Mehmed Alispahić hvata sjajan volej i na fantastičan način pogađa mrežu Kovačevića za izjednačenje rezultata od 1:1.

Očekivano, Sarajevo nakon primljenog gola preuzima igru na svoju stranu, ali nisu tako lako dolazili do šansi. Fudbaleri Željezničara bez većih problema branili sve pokušaje Sarajeva da dođu do pozicije za gol, a na drugoj strani su itekako opasno vrebali u napadačkom dijelu. Lendrić je imao veliku šansu u nadoknadi, ali nije uspio da zabije i ostalo je 1:1.