Bruka i sramota: Atalanta ponizila Sarajevo na Koševu!

Sarajevo – Atalanta 0:8

Osam golova u mreži Bordo tima

Atalanta je na Koševu ponizila FK Sarajevo sa 0:8 u revanš meču 2. pretkola Evropske lige.

Iako je nakon 2:2 u Reggio Emilliji prije sedam dana na Koševu vladao veliki optimizam da se može izbaciti veliki protivnik, na kraju od toga nije bilo ništa.

Sarajevo je potpuno razbijeno već na samom otvaranju meča. Krenulo je sve u petoj minuti nakon gola Palomina za 0:1, a zatim je uslijedila prava katastrofa.

Papu Gomez je fantastično pogodio za 0:2 u 15. minuti, da bi Masiello samo tri minute kasnije nakon novog prekida pogodio za uvjerljivih 0:3.

Nisu se gosti zaustavili na tome. U 28. minuti Papu Gomez još jednim spektakularnim golom povećava prednost na 0:4 i pravu katastrofu u najavi.

Tačku na prvo poluvrijeme tim iz Bergama stavio je u 39. minuti. Nakon novog kornera neoprezan je napadač domaćeg tima Mersudin Ahmetović koji pogađa vlastitu mrežu za katastrofalnih 0:5 nakon 45 minuta igre.

Samo pet minuta igre u nastavku bilo je dovoljno gostima da dođu i do šestog gola. Nakon akcije po desnoj strani golman Pavlović griješi, poklanja loptu Barrowu, a gambijski napadač pogađa za 0:6.

Sarajevo je potom uspjelo da zaprijeti preko Hebibovića, ali Berisha je siguran na golu gostiju. Zato su gosti pogađali. Barrow je drugim golom u 70. minuti povećao prednost na nevjerovatnih 0:7.

Konačnih 0:8 Barrow je postavio u 87. minuti hat-trickom za pravo poniženje bh. tima.

Evropska liga, 2. pretkolo:

Sarajevo – Atalanta 0:8 (Palomino 5’, Gomez 15’, 28’, Masiello 18’, Ahmetović 39'ag, Barrow 51’, 70’, 87’)

SARAJEVO: Pavlović, Pidro, Mujakić, Dupovac, Hebibović, Adukor, Rahmanović, Šišić, Velkoski, Halilović i Ahmetović.

ATALANTA: Berisha, Toloi, Palomino, Masiello, Gosens, Freuler, De Roon, Pessina, Hateboer, Barrow, Gomez.