”Ljepotica” sezone u Dortmundu i oboren rekord, Real uspio slaviti u Lisabonu

Kompletirano je 5. kolo grupne faze Lige prvaka i u grupi “F”, a večeras smo dobili i oba sigurna putnika u osminu finala najelitnijeg fudbalskog takmičenja u Evropi.

Derbi kola je odigran u Lisabonu gdje je domaći Sporting dočekao branioca titule u Ligi prvaka Real Madrid. Gostima je bila potrebna pobjeda kako bi nadoknadili neuspjeh iz prošle utakmice u kojoj su, uprkos ulogi apsolutnog favorita, remizirali sa Legijom iz Varšave. I ova utakmica je donijela mnogo drame, posebno u finišu susreta. Real Madrid je gotovo tokom cijelog susreta imao vodstvo koje je donio Raphael Varane u 29. minuti. Čak su Madriđani imali i igrača više jer je u 64. minuti direktan crveni karton dobio Joao Pereira.

U 79. minuti nevjerovatnu glupost pravi Fabio Coentrao, kada je u svom kaznenom prostoru, bez ikakvog razloga, rukom dodirnuo loptu. Adrien Silva je siguran realizator jedanaesterca, pa je rezultat u finišu promijenjen na 1:1. Ipak, to nije bilo sve jer je Karim Benzema u 87. minuti Realu donio važnu pobjedu za šanse da se zima dočeka sa prvog mjesta na tabeli.

Apsolutna “ljepotica” večeri je odigrana u Dortmundu gdje je domaća Borussija u festivalu pogodaka slavila protiv Legije rezultatom 8:4. Da, dobro ste čuli! Završeno je rezultatom 8:4, a utakmica je oborila rekord po broju pogodaka u jednoj utakmici Lige prvaka, pošto je dosadašnji najbolji skor bio 11.

Gosti iz Varšave su neočekivano dobro počeli susret, pa je u 10. minuti Aleksandar Prijović postigao pogodak za goste. Ipak, stvari su ubrzo došle na svoje, pa je Shinji Kagawa sa dva vezana pogotka u 17. i 18. minuti u potpunosti okrenuo rezultat. Samo dvije minute kasnije i Nuri Sahin je pogodio za Dortmund, pa je djelovalo da će utakmica biti mirna za domaći tim. U 24. minuti Prijović vraća nadu Poljacima, a do kraja poluvremena Ousmane Dembele i Marco Reus mijenjaju rezultat na 5:2. Uz sedam pogodaka otišlo se na odmor.

U drugom poluvremenu još pet pogodaka. Marco Reus i Felix Passlack su pogađali za Dortmund, a Michal Kucharczyk i Nemanja Nikolics su učinili da ovo bude nezaboravna fudbalska noć. Na kraju je Marco Reus pogodio za obaranje rekorda po broju pogodaka u jednoj utakmici Lige prvaka.