-TopSLIDEVisoko

RK “Bosna Visoko Ekoenergija” – MRK “Sloga” 36:37

Derbi susret 18. kola Prve lige FBiH u rukometu između RK “Bosna Visoko Ekoenergija” i MRK “Sloga” iz Gornjeg Vakufa/Uskoplja opravdao je taj epitet, jer su gledaoci u KSC “Mladost” mogli pratiti fenomenalan susret u kojem je na kraju slavila gostujuća ekipa golom koji je postignut sekundu prije kraja regularnog dijela meča.

Nažalost, ovim porazom visočki tim je znatno umanjio šanse za sam vrh tabele, dok je Sloga novim bodovima na pravom putu da se vrati u društvo najboljih. Bosna je bila bolji tim u prvom poluvremenu. U određenim dijelovima meča je imala i plus 6, no na poluvrijeme je otišla sa prednošću 20:17.

U nastavku je Sloga uspjela da stigne zaostatak pa onda i preuzme vodstvo, da bi se u zadnjih 10-ak minuta ušlo skoro u egalu. Vidjeli smo možda i najboljih desetak minuta rukometne igre ove sezone u Visokom, jer su oba tima igrala odlično. Bosna je čak par minuta prije kraja stigla i na +2, no Sloga je uspjela da pola minute prije kraja meča izjednači na 36:36. Bosna je imala dvije prilike da dođe do pobjede, ali sve to nije iskoristila te je nakon greške domaćeg tima bukvalno u zadnjih sekundama meča gostujući tim stigao do gola i pobjede 37:36.

Šteta zaista, jer je Bosna mogla ne samo do boda nego i do pobjede, pobjede koja bi joj mnogo značila u borbi za prvo mjesto.