Timovi s najviše postignutih pogodaka su Milan, Nice i Zenit koji su s po pet golova u mreži ostavili Austriju Beč, odnosno Waregem i Vardar.
Napadač Milana Andre Silva s tri postignuta gola predvodi listu strijelaca, a gol u 1. kolu postigao je i bh. reprezentativac Sead Kolašinac koji je pogodio u preokretu Arsenala protiv Kölna (3:1).
Najveće razočarenje u 1. kolu priredio je Everton koji je u gostima porazila Atalanta (3:0). Istina, pobjeda Atalante nije toliko iznenađenje koliko je rezultat koji je ostvario tim iz Serije A.
U ovom kolu je teško pronaći meč koji se može okarakterisati posebno atraktivnim ukoliko tražimo snagu oba protivnika. Mogu se istaknuti dvoboji Lyona i Atalante te Zenita i Real Sociedada.
Bit će ovo nova šansa za nastup nekoliko bh. internacionalaca u Evropskoj ligi, a neki su nažalost povrijeđeni (Muris Mešanović, Ermin Bičakčić, Osman Hadžikić…).
Lista bh. fudbalera u ovom takmičenju: Sead Kolašinac (Arsenal), Senad Lulić (Lazio), Muhamed Bešić (Everton), Vedad Ibišević (Hertha), Ermin Bičakčić (Hoffenheim), Ognjen Vranješ (AEK), Deni Milošević i Amir Hadžiahmetović (Konyaspor), Edin Višča (İstanbul Başakşehir), Tino Sven Sušić (Maccabi Tel Aviv), Osman Hadžikić (Austria Beč), Srđan Grahovac i Marin Aničić (Astana), Zoran Kvržić (Rijeka), Mateo Sušić (Sheriff), Muris Mešanović (Slavia Prag), Adnan Džafić i Mirzad Mehanović (Zlin), Nemanja Supić (Crvena zvezda).
Parovi i satnice 2. kola grupne faze Evropske lige:
Grupa A
Villarreal 3
Slavia Prag 3
Maccabi Tel-Aviv 0
FC Astana 0
Astana – Slavia Prag (17:00 sati)
Maccabi Tel-Aviv – Villarreal (21:05 sati)
Grupa B
Dynamo Kijiv 3
Young Boys 1
Partizan 1
Skënderbeu 0
Skenderbeu – Young Boys (21:05 sati)
Partizan – Dinamo Kijev (21:05 sati)
Grupa C
Braga 3
Basaksehir 1
Ludogorets 1
Hoffenheim 0
Braga – Basaksehir (21:05 sati)
Ludogorets – Hoffenheim (21:05 sati)
Grupa D
Milan 3
AEK 3
Rijeka 0
Austria Beč 0
AEK – Austria Beč (21:05 sati)
Milan – Rijeka (21:05 sati)
Grupa E
Atalanta 3
Apollon 1
Lyon 1
Everton 0
Lyon – Atalanta (21:05 sati)
Everton – Apollon (21:05 sati)
Grupa F
Kopenhagen 1
Lokomotiv M. 1
Sheriff 1
Zlín 1
Lokomotiv Moskva – Zlin (21:05 sati)
Sheriff – Kopenhagen (21:05 sati)
Grupa G
FCSB 3
Hapoel B-S 3
Lugano 0
Viktoria Plzeň 0
Lugano – FCSB (19:00 sati)
Plzen – Hapoel Beer-Sheva (19:00 sati)
Grupa H
Arsenal 3
BATE Borisov 1
Crvena zvezda 1
Köln 0
Köln – Crvena zvezda (19:00 sati)
BATE – Arsenal (19:00 sati)
Grupa I
Marseille 3
Salzburg 1
Vitória 1
Konyaspor 0
Salzburg – Marseille (19:00 sati)
Konyaspor – Vitoria (19:00 sati)
Grupa J
Östersunds 3
Athletic 1
Hertha 1
Zorya Luhansk 0
Athletic Bilbao – Zorija (19:00 sati)
Ostersund – Hertha (19:00 sati)
Grupa K
Nice 3
Lazio 3
Vitesse 0
Zulte Waregem 0
Lazio – Zulte Waregem (19:00 sati)
Nice – Vitesse (19:00 sati)
Grupa L
Zenit 3
Real Sociedad 3
Rosenborg 0
Vardar 0
Rosenborg – Vardar (19:00 sati)
Zenit – Real Sociedad (19:00 sati)