Đoković fantastičnim preokretom nad Rubljovim izborio finale Mastersa u Parizu

Srbijanski teniser Novak Đoković plasirao se u finale Mastersa u Parizu nakon što je u velikom preokretu slavio protiv Andreja Rubljova rezultatom 2:1, po setovima 5:7, 7:6 i 7:5.

Meč je počeo s po jednim breakom na obje strane, nakon čega se igralo izjednačeno sve do vodstva Rusa 6:5. Đoković je tada servirao za ostanak u setu, ali je poklekao i Rubljov je novim breakom došao do seta.

U drugom setu Đoković je propustio niz prilika za break, ali je uspio da u tibereaku slomi otpor rivala i izbori treći odlučujući set.

Usliojedio je treći set. Tu se ponovo bolje snalazi Đoković u dramatičnom trenutku susreta. Napravio je break pri rezultatu 6:5 i tako se plasirao u finale. Zanimljivo, Rubljov je napravio duplu servis grešku na meč-lopti, a onda i polomio reket.

Đoković će u finalu sutra igrati protiv Grigora Dimitrova, koji je u prvom polufinalu sa 6:3, 6:7(1), 7:6(3) pobijedio Grka Stefanosa Tsitsipasa.

Tako će u nedjelju 32-godišnji Dimitrov loviti deveti ATP naslov u karijeri, s tim da je posljednji osvojio daleke 2017. godine, dok Đoković ide na svoju sedmu titulu.

Osim što može osvojiti sedmu titulu na Masters turniru u Parizu, Đoković sutra može doći i do nevjerovatnog 40. trofeja na Masters turnirima. Finalni meč igra se od 15 sati.