Eurobasket: Veliki preokret i pobjeda BiH nad Crnom Gorom!

Iz trećeg pokušaja je košarkaška reprezentacija BiH došla do pobjede na Eurobasketu u Sloveniji. U trećem kolu grupe B, BiH je nakon fenomenalne partije u četvrtoj četvrtini uspjela pobijediti Crnu Goru sa 76:70 (13:17, 21:20, 22:15, 27:11).

Ovom pobjedom nada da se Zmajevi mogu naći u drugom krugu Evropskog prvenstva i dalje tinja.

Gubili tri četvrtine

Iako su naši većim djelom susreta lovili Crnogorce, odluka o pobjedniku pala je u posljednjih deset minuta u kojoj smo gledali fantastičnu utakmicu i angažman Acinih Zmajeva koji je nedostajao u prva dva susreta sa Latvijom i Srbijom.

U finalnih deset minuta ušli smo sa dvocifrenim zaostatkom, a onda su se stvari okrenule.

Crna Gora vodila je 59:49 na ulasku u posljednju četvrtinu, da bi se tri minuta prije kraja utakmice odjednom zašla u zaostatku 63:66. Posebno je u tim trenucima raspoložen bio Nemanja Gordić (sve poene postigao u drugom poluvremenu), uz upečatljivo monstruozno zakucavanje sa dvije ruke kada se sjurio kroz odbranu protivnika, a potom i jedna nemoguća trojka preko ruke čuvara!

Zajedno sa Mirzom Teletovićem i Markom Šutalom koji je postigao pet uzastopnih poena, bek naše selekcije bio je najzaslužniji za seriju 13:4, u koju su bile ugrađene četiri trice!

Na pet minuta prije kraja preokret su najavili Gordić i Đedović koji su izigrali odbranu Crne Gore, i BiH je povela 65:64. Bio je to trenutak koji je prelomio utakmicu.

Velika drama odvijala se u završnici utakmice – Teletović je na 2:38 do kraja pogodio dva slobodna bacanja za 68:65, da bi na drugoj strani Dubljević promašio trojku a loptu u odbrani poklupio Gordić.

Drama u finišu

Uslijedili su novi poeni BiH, Kikanović je pogodio za dva i odveo Zmajeve na velikih pet razlike – 70:65. Do kraja je bilo ostalo još minut i po.

Potom je Rice pogodio za 70:68, ali uzvraćamo preko Đedovića (72:68). Konačno, utakmicu je prelomio Đedović koji minut prije kraja pogađa oba slobodna bacanja (74:70), a zatim i sa zvukom sirene položio za konačnih 76:70.

BiH su do pobjede vodili Mirza Teletović sa 18 poena i 11 skokova, Nemanja Gordić (17 koševa, 6 skokova, 4 asistencije) i Nihad Đedović (13 poena, 3 skoka, 5 asistencija).

Kod Crne Gore su se istakli Bojan Dubljević sa 16 i Tyrese Roce sa 13 poena.