Mostar SG “pregazio” Salines i postao prvak BiH

Titula se vraća na Neretvu: Mostar SG “pregazio” Salines i postao prvak BiH
Ubjedljiva pobjeda u majstorici

Titula prvaka Bosne i Hercegovine u futsalu vratila se na Neretvu.

U majstorici finala play offa PLBiH, Mostar SG je savladao velike rivale i prošlogodišnje prvake Salines iz Tuzle rezultatom 7:4.

Domaći sjajno otvaraju meč i u drugoj minuti Radmilović iz penala pogađa za 1:0.

Nakon toga dvije dobre prilike na obje strane. Prvo je Kahvedžić pogodio okvir gola Salinesa, a na drugoj strani Aranutović je promašio zicer. U desetoj minuti još jedna šansa za  Mostar SG, bez promjene rezultata.

Sredinom prvog poluvremena novi gol u mreži Salinesa, a za 2:0 pogađa Kahvedžić, koji je večeras odigrao odličnu utakmicu. Mostarci tu nisu stali i pred kraj prvog poluvremena Lazarević postiže treći gol za Mostarce.

Kako je počelo prvo, tako počinje i drugo poluvrijeme.

U četvrtoj minuti nastavka Aladžić pogađa za 4:0 i tu je pitanje pobjednika, ali i prvaka države bilo odlučeno.

Vidjeli smo i ludih 20 sekundi u Mostaru. Prvo su gosti smanjili na 4:1, da bi onda Lazarević pogodio za 5:1. To se sve odigralo u 25. minuti utakmice.

U 27. minuti dosuđen je novi penal za domaće, a ponovo je bio siguran Radmilović sa 6:1. Arnautović četiri minuta prije kraja meča pogađa za 6:2. U 38. minuti Kahvedžić je propustio priliku da se i treći put upiše u strijelce, ali to uspjeva u 39. minuti kada pogađa za 7:2. Rajčević i Arnautović do kraja postižu još dva gola za goste za končanih 7:4.

Za Mostar SG ovo je bio četvrti naslov prvaka Bosne i Hercegovine u futsalu, čime su Mostarci osigurali nastupa u UEFA Futsal Ligi prvaka naredne sezone.

MOSTAR SG – SALINES 7:4