Modrić i društvo položili oružje protiv Mađarske!

Šok za “Vatrene” u Budimpešti: Modrić i društvo položili oružje protiv Mađarske!
Kvalifikacije za Ep

Fudbaleri Mađarske napravili su danas veliko iznenađenje u Budimpešti jer su pobijedili aktuelnog viceprvaka svijeta Hrvatsku sa 2:1 u susretu 2. kola kvalifikacija za plasman na Euro.

Hrvatska je i susret protiv Azerbejdžana od prije nekoliko dana odigrala dosta blijedo, ali danas je potpuno podbacila te je poražena napustila stadion Groupama Arena.

Vatreni su dobro počeli susret te su poveli u 13. minuti sa 1:0 golom Rebića. Ipak, pred kraj prvog diejla Mađarska dolazi do izjednačenja jer je pogodio Szalai.

U nastavku meča Hrvatska je imala više od igre i napadala je, ali nije imala većih šansi. Mađari su ipak iskoristili svoju šansu koju su imali u 76. minuti te su preko Patkaija došli do vodstva. Samo nekoliko minuta kasnije domaći su imali veliku šansu za 3:1, ali Hrvati uspijevaju sa gol linije da spase situaciju.

Do kraja susreta nije bilo promjene rezultata i Mađarska je zaista napravila veliko iznenađenje. U grupi E Slovačka, Vels, Mađarska i Hrvatska imaju po tri boda.

Što se tiče ostalih utakmica koje su igrane u ovom terminu, treba reći da je Izrael pobijedio Austriju sa 4:2, a Škotska u gostima San Marino sa 2:0.