Mladosti iz Doboja kod Kaknja: Klub iz naselja od 2.500 stanovnika igrat će fudbalsku Premijer ligu BiH!

Fudbaleri Mladosti iz Doboja kod Kaknja za vikend su ispisali historiju svog kluba. Klub koji je osnovan 1959. godine naredne sezone igrat će Premijer ligu BiH.

Mladost je u nedjelju (7.6.2015.) na domaćem terenu u derbiju prvenstva savladala Gošk rezultatom 2:1 i tako izborila plasman u elitni razred našeg fudbala. Pobjednik je odlučen u 90. minuti kada je pogodak za domaće postigao Dilaver.

Posljednje kolo Prve lige FBiH u sezoni 2014/15. odlučivalo je o putniku u PL BiH, a upravo su Mladost i Gošk vodili bitku za naslov. Gostima iz Gabela odgovarao je i remi. I dobro su počeli utakmicu jer je Aničić u 15. minuti pogodio za 0:1.

savic-pehar

Ipak, osam minuta kasnije domaći su izjednačili preko Dilavera. U zanimljivoj predstavi, obje ekipe imale su svoje prilike, Aničić najbolje za goste, ali nije uspio po drugi put savladati golmana Hinovića.

Kako to biva u fudbalu, kazna je uslijedila u finišu, kada je Dilaver pogodio za veliko slavlje domaćih.

Inače, Doboj je naselje u općini Kakanj i broji oko 2.500 stanovnika, a 7. juni 2015. godine ostat će upisan zlatnim slovima u knjigama ovog mjesta i kluba.