Mladost ‘poklonila’ pobjedu Borcu

Poraz ekipe iz Doboj Kaknja u Banjaluci

Borac je u 23. kolu Premijer lige BiH savladao Mladost iz Doboj Kaknja sa 1:0.

Borac očekivano od prve minute pravi pritisak prema golu Mladosti. Trener gostiju je napravio nekoliko iznenađenja u prvom sastavu, ali su bez obzira na to igrači ovog tima jako dobro stajali u defanzivi i Borac nije imao previše prostora za prave šanse.

Zakarić prvi prijeti nakon sedam minuta igre, Velić bez problema hvata loptu, a potom slijedi period igre u kojem je Borac dominantan, ali do 35. minute nisu stvorili pravu šansu.

Velić je zaslužan što u 35. minuti Borac nije poveo. Sjajno je skinuo udarac Mehanovića i ostalo je 0:0.

Gosti tri minute kasnije imaju dvije sjajne šanse. Prvo Pavlović skida bombu Aliću iz slobodnog udarca, a odbijenu loptu Dejanović ne šalje u prazan gol.

Pet minuta kasnije još jedna odlična šansa za Mladost. Šarić je u prilici, ali ne zabija, pa se na odmor otišlo rezultatom 0:0.

Očekivano, Borac kreće ofanzivno u nastavak meča. Vojnović u 52. minuti odlično šutira Velić ponovo brani i propada još jedna dobra šansa za domaće.

Minut kasnije još jedna velika šansa za domaće. Zakarić ubacuje iz kornera, Vranješ pogađa prečku. Alić je sa druge strane imao još jedan opasan šut, no i ovog puta nije bio precizan.

Napadi Borca isplatili su se u 68. minuti meča. Dupli pas su odigrali Ziljkić i Subić, defanzivci gostiju Šabanović i Mahmić propuštaju loptu, a Subić to koristi i zabija za 1:0.

Do kraja je Borac bez većih problema priveo meč kraju i došao je do važna tri boda u borbi za sami vrh tabele.