Mladost novi stadion otvorila trijumfom protiv Sarajeva

Fudbal – Premijer liga BiH

Historijski meč u Doboj- Kaknju u ranom terminu odigrali su domaća Mladost i Sarajevo.

Ova utakmica bila je historijska jer je Mladost prvi put odigrala meč na svom stadionu koji je prošao kroz rekonstrukciju te je sada spreman za Premijerligaške izazove. A Premijer liga će se dugo zadržati u ovom malenom gradiću ukoliko ekipa Mladosti nastavi igrati onako kako je igrala danas.

Domaći tim je slavio protiv skupocjene ekipe Sarajeva rezultatom 2:1. Već u 23. minuti najbolji igrač domaće ekipe Haris Dilaver postigao je vodeći pogodak. Do kraja poluvremena Sarajevo je uspjelo izjednačiti golom defanzivca Tomislava Barbarića.

Ipak, u drugom poluvremenu je Kovač uspio donijeti svoj ekipi tri boda koji su zlata vrijedni.