Ostali sportoviSport

Millman lagano pobijedio Džumhura, Australija povela protiv BiH 1:0

Počeo Davis cup duel

Rano jutros po našem vremenu je počeo Davis cup susret između Australije i Bosne i Hercegovine, a domaćin je poveo sa 1:0 nakon što je John Millman u prvom duelu pobijedio Damira Džumhura sa 2:0 u setovima.

Iako je Damir prije ovog duela imao pozitivan omjer protiv Millmana (2:0), danas ipak nije mogao da ga pobijedi na njegovom terenu te je izgubio 6:3 i 6:2.

Millman je na samom početku meča napravio brejk i poveo 2:0 da bi Džumhur brzo uzvratio i izjednačio na 2:2. Ipak, do kraja prvog seta Australac uspijeva napraviti još jedan brejk što mu je bilo dovoljno da osvoji set sa 6:3 nakon 37 minuta igre.

U drugom dijelu meča viđeno je mnogo brejkova, čak četiri. Millman je napravio tri, a Džumhur jedan pa je Australac slavio sa 6:2 i donio prvi bod svojoj reprezentaciji.

U drugom današnjem single meču na teren će kroz nekih 15- minuta izaći sjajni mladi Australac Alex De Minaur protiv našeg Mirze Bašića.