Mesud Pezer osvojio zlatnu medalju na Evropskom zimskom bacačkom kupu u Portugalu

Bosanskogercegovački atletičar Mesud Pezer osvojio je zlatnu medalju u bacanju kugle u konkurenciji mlađih seniora (U-23) na Evropskom zimskom bacačkom kupu u portugalskoj Leiriji.

Pezer je u konkurenciji 19 takmičara ostvario rezultat od 19,40 m što mu je lični rekord u ovoj konkurenciji i državni rekord u konkurenciji mlađih seniora.

On je državni rekorder i u juniorskoj konkurenciji.

Bosanskohercegovački atletičar Dejan Mileusnić osvojio je 19. mjesto u bacanju koplja na Evropskom zimskom bacačkom kupu u portugalskoj Leiriji.

Iako je njegov nastup bio doveden u pitanje zbog trovanja hranom, Mileusnić je odlučio da izađe na borilište. No, povukao se s takmičenja nakon drugog pokušaja i rezultata 68,10 metara koji mu je donio 19. mjesto u konkurenciji 23 takmičara.