KošarkaSport

Bh. kadeti bolji od Tajvana, Musa postigao nevjerovatnih 50 poena

BiH – Kineski Taipei 105:75

Kadetska košarkaška reprezentacija BiH, savladala je Kineski Taipei sa 75:105 u borbi za plasman od 9. do 16. mjesta na SP u Španiji.

Utakmicu smo otvorili poenima Muse sa slobodnih bacanja, a isti igrač je postigao naših prvih šest poena da bi Taipei svoje prve poene postigao poslije tri minute igre preko Chena, a onda je Lin vezao tri poena i oni su izjednačili rezultat na 6:6. Ipak, onda Musa i Čampara uzimaju stvari u svoje ruke i pogađaju nekoliko vezanih poena, pa u šestoj minuti susreta smo imali 9:13. Do kraja smo zaigrali mnogo bolje od Taipeia i na pauzu između dvije četvrtine otišli sa plus šest, 15:21.

Drugu četvrtinu naši protivnici otvaraju poenima Changa, da bi Barukčija uzvratio a drugoj strani. Sredinom četvrtine poenima Muse i Mutića, BiH odlazi na plus osam, da bi Musa sa novim poenim tri minute prije kraja povećao prednost naše selekcije na plus deset. Do kraja četvrtine naši košarkaši su poenima Mirkovića i Bačvića povećavali prednost, a na poluvrijeme odlazimo sa plus 18, rezultat je na semaforu glasio 26:4 za našu selekciju. Musa je bio najefikasniji u prvom poluvremenu sa 16 ubačenih poena.

Drugo poluvrijeme otvaramo trojkom Musom, a nakon toga poentirao je i Čerkezović. Lin je bi oraspoložen kod naših protivnika u drugom poluvremenu, ali nedovoljno za nešto ozbiljnije pa naša selekcija sredinom treće četvrtine dolazi do plus 23. Četiri minute prije kraja sjajnu akciju su odigrali Čampara i Janković, da bi na drugoj strani poenima uzvratio Wu. Lin poenima dvije minute prije kraja četvrtine smanjuje prednost naše reprezentacije ispod 20 poena, a u tom trenutku je bilo 39:57. Cvitanović svojim prvim poenima minut prije kraja treće četvrtine vraća plus 20 našoj selekciji, a na puzu se otišlo rezultatom 45:66 za BiH.

Posljednji period otvaramo trojko Muse, nakon toga uzvraća Han na drugoj strani. U zadnjem periodu vrlo dobar u našoj reprezentaciji bio je Čerkezović naorčito u fazi skoka. Kineki Taipei je pokušavao šutevima za tri poena smanjiti rpednost naše selekcije, ali nisi posebno precizni. Sredinom zadnjeg perioda, ALikadić pogađa trojku za BiH, i nnaši kadeti odlaze plus 24 (50:74). Do kraja duela nije bilo velikih uzbuđenja i naša selekcija je sigurno privela meč kraju za konačnih 75:105.

Najefikaniji u našim redovima bio je Džanan Musa sa nevjerovatnih 50 poena , dok je na drugoj strani Lin ubacio 30.