Francuzi bez problema u Moldaviji

Nogometaši Engleske pobijedili su u Londonu u prvom kolu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2020. godine selekciju Češke rezultatom 5:0 i tako na najbolji način krenuli u kampanju za plasman na Euro.Junak utakmice bio je Raheem Sterling koji je upisao hat-trick, a sjajnu noć nagovijestio je u 24. minuti kada je pospremio loptu u mrežu nakon dodavanja Jadona Sancha.

U sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena Harry Kane je iz penala udvostručio prednost, a onda se Sterling sjajno snašao u 62. minuti i uvećao na 3:0.

Hat-trick je kompletirao uz dosta sreće šest minuta kasnije, a konačnih 5:0 postavio je Tomas Kalas komičnim autogolom pred kraj meča.

Svjetski prvaci Francuzi su također bili uvjerljivi u prvom kolu i s 4:1 su slavili u gostima kod Moldavije.

Antoine Griezmann je doveo goste u vodstvo u 24. minuti nakon sjajnog duplog pasa s Paulom Pogbom, a samo tri minute kasnije asistirao je iz kornera Raphaelu Varaneu, koji zakucava u mrežu za 0:2.

Blaise Matuidi je u 36. minuti uposlio Olivieru Girouda, koji se dobro snalazi i uvećava vodstvo uoči odlaska na odmor.

Potom se igra primili sve do samog finiša kada je prvo Kylian Mbappe iskoristio upornost Thomasa Lemara, a onda je Vladimir Ambros iskoristio odbijenu loptu i postavio konačnih 4:1.