Ogroman posao Crvene zvezde, Cluj ponižen u Beogradu

Play-off za Europa ligu

Crvena zvezda je jednom nogom u grupnoj fazi Europa lige nakon što je sa visokih 4:0 pobijedila Cluj u prvom meču.

Beograđani su sjajno otvorili susret te su poveli već u 5. minuti. Strijelac je bio Pavkov, čovjek poznat po važnim golovima i to glavom.

Do drugog gola prvak Srbije stigao je u 38. minuti kada je jedna lopta došla do Kataija koji je mirno pogodio.

Drugi dio donosi još dva gola u mreži gostiju iz Rumunije. U 68. minuti zabio je El Fradou Ben, da bi devet minuta kasnije dobru partiju golom krunisao i Ivanić. Njegov gol pogledajte ovdje.

Revanš meč u Rumuniji igra se za devet dana, međutim već sada je jasno da su izabranici Dejana Stankovića praktično u grupnoj fazi Europa lige.

Podsjećanja radi, Cluj je u prvom pretkolu Lige prvaka izbacio Borac i to poslije produžetaka sa ukupnih 4:3.