Ludnica u grupi E: Pred posljednje kolo svi imaju tri boda, nesretnom Lukakuu poništen još jedan gol

Posljednja utakmica dana na Evropskom prvenstvu igrana je u Koelnu. U drugom kolu u grupi E sastale su se selekcije Belgije i Rumunije, a Crveni đavoli su slavili rezultatom 2:0.

Već u drugoj minuti Belgija dolazi do prednosti. Romelu Lukaku je lijepo odložo loptu za Yourija Tielemansa koji pogađa za 1:0.

Već tri minute kasnije velika šansa za Rumuniju. Radu Dragusin je šutirao pod prečku, ali Koen Casteels sjajno brani.

Dodi Lukebakio je u 18. minuti zaprijetio na drugoj strani. Sjajno je šutirao lijevom nogom, Florin Nita još bolje brani.

Ponovo se Florin Nita istakao u 31. minuti. Tada je šutirao Jeremy Doku.

U 35. minuti je Dodi Lukebakio dobio žuti karton, što znači da će propustiti utakmicu Belgije u 3. kolu.

Na narednu šansu čekali smo do 52. minute. Kevin De Bruyne je šutirao tik pored gola Rumunije.

Jeremy Doku 11 minuta kasnije šutira pored gola, da bi minut kasnije uslijedila radost Belgije koja nije dugo trajala.

Romelu Lukaku je postigao gol, ali je on poništen zbog ofsajda. Ovo mu je već treći poništen gol na ovom prvenstvu, nakon dva protiv Slovačke u 1. kolu.

Samo dvije minute kasnije Romelu Lukaku je imao novu šansu, silovito šutirao, ali Florin Nita brani.

Dennis Man prijeti u 69. minuti kada brani Casteels, a onda je u 80. minuti Belgija riješila sve dileme oko pobjednika.

Casteels je ispucao loptu, niko to nije dirao, govora o ofsajdu nema, Kevin de Bruyne šutira i pogađa za 2:0.

Nakon ove utakmice sve selekcije u grupi E imaju po tri boda i treće kolo će sigurno donijeti pravi spektakl.

A utakmice 3. kola u ovoj grupi igraju se 26. juna od 18:00 sati. Sastaju se Belgija – Ukrajina i Slovačka – Rumunija.

Podsjetimo, ranije danas igrane su dvije utakmice u grupi F. Gruzija i Češka remizirale su 1:1, dok je Portugal s 3:0 razbio Tursku.