Liverpool nakon uspavanke na Anfieldu izbacio Porto iz Lige prvaka

Nogometaši Liverpoola plasirali su se u četvrtfinale Lige prvaka nakon što su ukupnim rezultatom 5:0 izbacili ekipu Porta. Redsi su u prvoj utakmici u Portugalu slavili s 5:0, dok su večeras na Anfieldu mreže mirovale.

Veoma loša utakmica viđena je u prvom poluvremenu u kojem je samo raspoloženi Mane imao dvije velike prilike.

Prvo je u 18. minuti nakon njegovog šuta lopta prozujala iznad prečke, a nakon pola sata igre nije imao sreće budući da je pogodio stativu.

Ni u nastavku se akteri večerašnjeg meča nisu potrudili pružiti nešto bolju igru.

Najbolju priliku imao je Firmino pola sata prije kraja meča kada mu je udarac iz dobre situacije izblokiran.

Na kraju je meč okončan bez pogodaka pa se Liverpool tako nakon dugo vremena našao među osam najboljih ekipa u Evropi.