Liverpool je suviše moćan za Villarreal: Redsi u dvije minute završili posao na Anfieldu!

Liga prvaka, polufinale

Liverpool je na Anfieldu u duelu polufinala Lige prvaka pobijedio Villarreal s 2:0 i došao je na korak od plasmana u finale.

Liverpool je krenuo ofanzivno s visokim presingom. Očekivano dominantan je bio je tim Jurgena Kloppa i Villarreal nije mogao napraviti gotovo ništa u fazi napada u prvom poluvremenu i tim Unaija Emerya se maksimalno trudio da krade vrijeme od samog početka utakmice.

Kreirali su Redsi nekoliko prilika u uvodnih 15-ak minuta. Pokušavali su Salah, Mane i Diaz, no promjene rezultata nije bilo, pa se igra potom malo umirila.

U 27. minuti nova dobra šansa za domaće. Salah iskosa s desne strane šutira, lopta odlazi preko gola. Salah je i osam minuta kasnije u šansi, ponovo šalje loptu iznad gola.

Najbolju šansu u prvom poluvremenu propustio je Thiago Alcantara. Veznjak Liverpool snažno je tukao s 20-ak metara i pogodio je prečku i na odmor se odlazi bez golova (0:0).

Ipak, nakon samo deset minuta igre u nastavku Redsi su pokazali svoju moć te su za deset minuta slomili otpor Žute podmornice.

U 53. minuti Liverpool je poveo. Dobra je to bila akcija Jordana Hendersona, a Estupinian pogađa vlastitu mrežu za vodstvo domaćeg tima od 1:0.

Samo dvije minute kasnije novi gol u mreži gostiju. Mohamed Salah fenomenalno pronalazi Sadija Manea, a Senegalac zabija gol za 2:0.

Nakon dva gola Liverpool propušta još nekoliko dobrih šansi, lopta nije htjela u gol i gosti su imali dosta sreće u pojedinim trenucima.

S druge strane Villarreal nije napravio ništa u fazi napada. Djelovali su nemoćno i na kraju mogu biti sretni što kući idu samo s dva primljena gola.

Liverpool je na korak od finala Lige prvaka i Villarrealu će biti potrebno čudo da se to ne dogodi.