Liga Prvaka:Arsenal završio posao u Istanbulu, Dinamo poražen u Maksimiru

Pet utakmica play-offa Lige prvaka odigrano je večeras, a jednom nogom u grupnoj fazi najjačeg klupskog takmičenja na svijetu je Arsenal, koji je u Istanbulu savladao Fenerbahce sa 3:0, dok je iznenađenje priredila bečka Austrija koja je u Maksimiru savladala Dinamo Zagreb (0:2).

Arsenal je bio mnogo oslabljen za utakmicu sa Fenerbahceom, ali unatoč tome uspio je ostvariti sjajan rezultat. Topnici su u prvom poluvremenu vršili veliki pritisak, ali prvi dio utakmice završen je bez golova.

U 51. minuti Aaron Ramsey sjajno je upislio Thea Walcotta, koji je loptu proslijedio Kierranu Gibbsu, a Englez je doveo Topnike u vodstvo. U 64. minuti Ramsey je udarcem sa 20-ak metara udvostručio prednost Arsenala.

U nastavku Fenerbahce je krenuo ofanzivnije, a Mussa Sow imao je tri odlične prilike, ali nije se uspio upisati u listu strijelaca. U 77. minuti dosuđen je penal za londonsku ekipu, a udarac sa bijele tačke u gol je pretvorio Olivier Giroud.

Dinamo Zagreb večeras je razočarao u Maksimiru. Bečka Austrija slavila je sa 2:0. Prvi pogodak postigao je Marin Leovac u 68. minuti, da bi tri minute nakon toga crveni karton dobio je Rukavina, koji je ušao iste te minute.

Već u 75. minuti Austija je imala dva gola prednosti, a mrežu Modrih, za kasnije će se ispostaviti konačnih 2:0 postigao je Stanković. Navijači Dinama tražili su smjenu trenera, a sa tribina Maksimira čulo se “Jurčiću odlazi”.

Schalke je remizirao sa PAOK-om (1:1). Jefferson Farfan doveo je Rudare u vodstvo u 32. minuti, ali je Miroslav Stoch izjednačio u 73. minuti. Istim rezultatom završila se utakmica između Steaue i Legije. Za Rumune je pogodio Federico Piovaccari, a za Poljake Jakub Kosecki.

Ludogorets je poražen na domaćem terenu od Basela, za koji je briljirao Mohamed Salah. Pomenuti igrač doveo je Basel u vodstvo u 12. minuti, a desetak minuta poslije izjednačio je Marcelinho. Ivan Stoyanov je na početku drugog poluvremena preokrenuo rezultat u potpunosti.

Golom Salaha u 59. minuti Basel se vratio u igru, a do kraja utakmice pogocima Giovannija Sioa i Fabiana Schara došao je do pobjede od 4:2.