Liga prvaka: Roma ide dalje, uprkos remiju

U prilog Rimljanima išao je podatak da Bayer nije uspio savladati Barcelonu (1:1), koja je na Bay Areni nastupila bez Neymara, Suareza, Piquea, Inieste i još nekoliko zvijezda.

Roma i Bayer su na kraju poravnati na tabeli sa šest bodova, s tim što Rimljani imaju bolji međusobni omjer, te su se plasirali dalje.

Oba naša igrača su odigrala cijeli susret, a Džeko je imao dvije sjajne prilike za postizanje pogotka, a Pjanić jednu, s tim što treba napomenuti da su i Bjelorusi imali nekoliko dobrih šansi za pobjedu.

Dalje ide i Arsenal, koji je u direktnom okršaju protiv Olympiakosa slavio pobjedu od 3:0 u gostima i tako se plasirao u osminu finala. Junak susreta bio je Giroud, koji je postigao sva tri pogotka.

U Zagrebu je Bayern rezultatom 2:0 savladao Dinamo, uz dva pogotka Lewandowskog, dok je Müller u 87. minuti promašio penal.

Također, u direktnom duelu za prolaz dalje, nokaut fazu je izborio i Chelsea, koji je sa 2:0 savladao Porto u Londonu, uz autogol Marcana, te pogodak Wiliana. Naš Asmir Begović je ovaj meč presjedio na klupi.

Uz Chelsea, dalje ide i kijevski Dynamo, dok će Portugalci u Ligu Evrope.

Veliko iznenađenje grupne faze Lige prvaka definitivno je belgijski Gent, koji je na domaćem terenu savladao, do ovog kola, stopostotni Zenit sa 2:1 i tako potvrditi plasman dalje.

Strijelac pobjedonosnog pogotka za Belgijance bio je Dejan Miličević, potencijalni reprezentativac BiH, koji je mrežu ruskog tima pogodio u 78. minuti.