Liga prvaka: Real i Dortmund u osmini finala, remi Arsenala

Fudbaleri Real Madrida, aktuelni osvajači Lige prvaka, u večerašnjem derbi susretu četvrtog kola najjačeg klupskog takmičenja svijeta pobijedili su Liverpool, rezultatom 1:0.

Gol odluke u susretu grupe “B” postigao je Karim Benzema u 27. minutu, te “kraljevskom klubu” osigurao plasman u osminu finala dva kola prije kraja grupne faze takmičenja. U istoj grupi odličan posao na putu ka “narednoj rundi” obavio je i švicarski Basel koji je na svom terenu deklasirao bugarski Ludogorets – 4:0.

Uz Real, večeras je učešće u osmini finala izborila i Borussija Dortmund, koja je na svom terenu u grupi “D” uvjerljivo savladala turski Galatasaray (4:1). “Poslastica” večeri viđena je u drugom susretu ove grupe gdje su Arsenal i Anderlecht remizirali, rezultatom 3:3. Belgijanci su gubili 0:3 do 61. minuta, a onda odigrali sjajno i osvojili zaslužen bod.

U grupi “A” Atletico Madrid trijumfom na gostovanju kod Malmoa (2:0) došao je na korak osmine finala. U izvanrednoj utakmici u Torinu Juventus je pobijedio sa 3:2 Olympiacos i tako ostao u trci za jedno od prva dva mjesta koja vode u dalji tok takmičenja.

Benfica je “minimalcem” 1:0 u duelu sa Monacom zakomplikovala situaciju u grupi “C”, u kojoj je u danas ranije odigranom meču Bayer iz Leverkusena slavio na gostovanju kod Zenita u St. Petersburgu – 2:1.