Liga prvaka: Bayern deklasirao Romu sa 7:1, a Šahtar sa 7:0 BATE Borisov

Nogometaši Bayerna, Chelseaja i Šahtara ostvarili su ubjedljive pobjede u trećem kolu Lige prvaka.

Bayern je na gostovanju u Rimu pobijedio Romu sa 7:1. Bavarci su pitanje pobjednika riješili već u prvom poluvremenu kada su imali pet golova prednosti.

Robben je u 9. minuti njemački tim doveo u vodstvo, a uslijedili su golovi Götzea u 23. i Lewandowskog u 25. minuti za vodstvo od 0:3. Pet minuta kasnije Robben je postigao svoj drugi pogodak za vodstvo od 0:4, a konačnih 0:5 u prvom poluvremenu postavio je Müller u 36. minuti iz penala.

Roma je zaigrala nešto bolje u drugom poluvremenu i nakon nekoliko propuštenih prilika u 66. minuti uspjela je postići pogodak preko Gervinha. No, u nastavku je Bayern ponovo napravio pritisak ka golu domaćih i preko rezervista Riberyja (78.) i Shaqirija (80.) došao do konačnih 1:7.

Bosanskohercegovački reprezentativac u dresu Rome Miralem Pjanić igrao je do 79. minute.

Bayern se ovom pobjedom izdvojio na čelu tabele E-grupe s maksimalnim učinkom i pet bodova prednosti nad drugoplasiranom Romom. Treći je Manchester City koji je u prvom meču dana u Moskvi odigrao neriješeno 2:2 sa ekipom CSKA.

Engleski tim je golovima Aguera (29.) i Milnera (38.) vodio sa 0:2 nakon prvih 45 minuta. No, domaći igrači su u nastavku uspjeli doći do izjednačenja i prvog boda, zahvaljujući golovima Doumbije (65.) i Natchoa (86.-penal).

Bosanskohercegovački reprezentativac Edin Džeko igrao je za City do 72. minute, a upisao je asistenciju kod Aguerovog gola.

Ubjedljivu pobjedu u trećem kolu ostvario je i Chelsea koji je u okviru G-grupe u Londonu pobijedio Maribor sa 6:0. Golove su postigli Remy (13.), Drogba (23.-penal), Terry (31.), Viler (54. autogol) i Hazard (77.-penal, 90.).

Mnogo neizvjesnije bilo je u Gelsenkirchenu gdje je Schalke u posljednjoj minuti s bijele tačke došao do pobjede nad Sportingom od 4:3.

Golove za njemački tim postigli su Obasi (34.), Huntelaar (51.), Hoewedes (60.) i Choupo-Moting (90.-penal), dok su strijelci za Sporting, koji je od 33. minute igrao s igračem manje nakon isključenja Mauricija, postigli Nani (16.) i Silva (64.-penal, 78.).

U okviru F-grupe pobjede su ostvarili Paris Saint Germain i Barcelona koji su zadržali vodeće pozicije na tabeli.

PSG je u gostima slavio s minimalnih 0:1 protiv APOEL-a iz Nicosije, a gol odluke postigao je Cavani u 87. minuti.

Nešto lakši posao imala je Barcelona koja je na svom terenu slavila protiv Ajaxa s 3:1. Neymar (7.), Messi (24.) i Ramirez (90.) bili su strijelci za Barcelonu, dok je jedini gol za Ajax postigao El-Ghazi (88.).

Šahtar je došao do prve pobjede nakon što je u trećem kolu H-grupe u gostima slavio sa 7:0 protiv BATE Borisova. Junak utakmice bio je Luiz Adriano koji je postigao pet golova (28.-penal, 36., 40., 44., 82.-penal), a u strijelce su se upisali još Teixeira (11.) i Costa (35.).

U drugom meču u grupi Porto je pobijedio Athletic Bilbao sa 2:1 i zadržao prvo mjesto u grupi. Domaće je u vodstvo doveo Herrera u 45. minuti. Izjednačio je Hierro (58.), a drugu pobjedu portugalskom timu donio je Quaresma u 75. minuti.