Liga prvaka: Barcelona poražena na San Siru, a remi u Istanbulu

Golovima Princea Boatenga u 57. i Muntarija u 81. minuti Milan je na San Siru savladao Barcelonu sa velikih 2:0 i tako jednom nogom zakoračio u četvrtfinale Lige prvaka.

U utakmici koja nije obilovala šansama, “rosoneri” su čekali svoju prilike koje su iskoristili nakon smušenosti Barcine odbrane.

Posebno je večeras dojmila igra u odbrani Milana i potpuna odsječenost Messija od njegovih “hranitelja” loptama Xavija i Inieste.

Presing napadača italijanskog kluba na Barceloninoj polovici bio je ključni potez Allegrijeve taktike večeras, koja je očigledno urodila plodom.

Na drugoj strani Evrope, u grotlu Ali Sami Yena, igrali su Galatasaray predvođen Drogbom i Sneijderom i “hladnokrvni” Schalke koji je uspio ostati neporažen.

Ipak, nije tako dobro krenulo po Nijemce koji su nakon 12. minuta gubili sa 1:0, a sjajan pogotak je postigao Yilmaz.

Schalke je u nastavku utakmice bio bolji protivnik te je nizao šanse jednu za drugom. Iskoristio je jednu ali vrijednu u zadnjim trenucima prvog poluvremena kada je Jones pogodio za solidnih 1:1.