Liga prvaka: Barcelona bolja od Juventusa, ..

Grupe A, B, C i D

U prvom kolu grupa C i D Lige prvaka igrala su se dva velika derbija, a postignuto je ukupno 13 golova.

Grupa C

Roma – Atletico Madrid 0:0

Roma je na Olimpicu dočekala Atletico, a susret je završen bez pogodaka. Gosti su dominirali tokom čitavog susreta, ali je Allison odbranio čak osam šuteva u okvir njegovog gola. Najbolju priliku za Romu imao je Edin Džeko u 37. minuti kada je iz peterca šutirao lijevom nogom, ali je bio neprecizan.

Chelsea – Qarabag 6:0

Chelsea je ostvario najubjedljiviju pobjedu na otvaranju Lige prvaka. Pedro je u 5. minuti načeo mrežu Ibrahima Šehića, a potom je Zappacosta u 30. minuti udvostručio prednost Plavaca. U drugom poluvremenu Šehić je po loptu u svoju mrežu morao još četiri puta. Pogotke su postigli Azpilicueta u 55., Bakayoko u 71., te Batshuayi u 76. i 82. minuti.

Grupa D

Barcelona – Juventus 3:0

U derbiju na Nou Campu Juventus je izgledao neprepoznatljivo, te je Barca slavila veliku pobjedu. Messi je u 45. minuti pogodio Buffonovu mrežu za 1:0. Potom je Rakitić u 56. povisio na 2:0, a svoj drugi pogodak na meču Messi je postigao u 69. minuti za konačnih 3:0. Miralem Pjanić je odigrao svih 90 minuta u redovima Juventusa.

Olympiacos – Sporting 2:3

Gosti iz Portugala su nadigrali Olympiacos u Pireju i odnijeli sva tri boda. Sve je bilo riješeno već u prvom poluvremenu. Doumbia je prvi pogodio u novoj sezoni Lige prvaka, kada je mrežu Kapina zatresao već u 2. minuti susreta. Martins je u 13. minuti pogodio za 2:0, a 3:0 na semaforu postavio je Fernandes u 43. minuti meča. Pardo je u 90. minuti smanjio na 1:3, a konačnih 2:3 postavio je isti igrač u 90+3. minuti.

Večerašnjim duelima u grupama A i B počela je nova sezona Lige prvaka. Na četiri susreta viđeno je 14 postignutih pogodaka.

Grupa A

Manchester United – Basel 3:0

Crveni đavoli su u novu sezonu krenuli sigurnom pobjedom. Vocdeći pogodak za United postigao je Fellaini glavom nakon Yongovog ubačaja sa desne strane. Fellaini je u igru ušao u 19. minuti kada je zamijenio povrijeđenog Pogbu. Na 2:0 povisio je Lukaku, također glavom, nakon Blindovog ubačaja sa lijeve strane. Konačnih 3:0 postavio je rezervista Rashford u 84. minuti.

Benfica – CSKA 1:2

Benfica i CSKA su na Da Luzu odigrali odličan susret, a slavili su gosti nakon preokreta rezultatom 2:1. Domaćin je poveo u 50. minuti preko Seferovića, a gosti su izjednačili iz penala 13 minuta kasnije kada je sa bijele tačke pogodio Vitinho. Tri boda moskovskoj ekipi donio je rezervista Žamaletdinov u 71. minuti nakon samo četiri minute provedene na terenu.

Tabela grupe A:

1. Grupa B

Celtic – PSG 0:5

Parižani su bez problema prošli prvu prepreku ove sezone. Neymar je u 19. minuti načeo mrežu domaće ekipe, a potom je u 34. asistirao Mbappeu za 2:0. Potom je u 40. minuti Jozo Šimunović napravio penal, kojeg je u pogodak pretvorio Cavani. Lustig je u 83. minuti zatresao vlastitu mrežu za 4:0, a Cavani je svoj drugi pogodak za krajnji rezultat meča postigao u 85. minuti.

Bayern – Anderlecht 3:0

Bayern je, kao što se i očekivalo, savladao Anderlecht u Minhenu. Kums je u 11. minuti napravio penal i dobio direktan crveni karton, a siguran realizator najstrožije kazne bio je Lewandowski. Bavarci su udvostručili prednost u 65. minuti kada je pogodio Alcantara. Konačnih 3:0 postavio je Kimmich u 90+1. minuti susreta.