Liga prvaka: Atletico savladao Milan, Bayern prejak za Arsenal

Bayern je savladao Arsenal sa 2:0 u večerasnjem derbiju osmine finala Lige prvaka i tako načinio veliki korak ka plasmanu u daljem takmičenje.

Toni Kross i Thomas Müller postigli su golove u drugom dijelu za identičan trijumf moćnog bavarskog stroja nad londonskom ekipom kao i prošle godine u istoj fazi najelitnjeg evropskog klupskog takmičenja.

Bavarci su prvi zaprijetili već u trećoj minuti kada je Kroos šutirao sa 22 metra, a golman domaćina Szczesny odličnom pradom otklonio opasnost. Odgovor topnika uslijedio je samo tri minuta kasnije, ali ovaj put istakao se čuvar mreže gostiju Neuer, koji je zaustavio šut Sanoga. Arsenal je propustio u devetoj minuti veliku priliku za vodstvo pošto nije realzovao penal koji je skrivio Boateng srušivši Özila u kaznenom priostoru. Šut Özila po sredini gola odbranio je Neuer, koji je pročitao saigrača iz reprezentacije Njemačke. U 18. minuti pokušaj Alabe sa 20-ak metara izblokirao je Flamini, a isto je učinio Mertesacker kod šuta Robbena u 35. Potom je Robben utrčao pred gol Arsenala i spustio loptu pored istrčalog Szczesnog, koji ga je srušio što je bio prekršaj za najstrožu kaznu i crveni karton za golmana tima sa Emiratesa u 38. minuti. Alaba je pogodio desnu stativu sa bijele tačke.

Od početka nastavka evropski šampion krenuo je sa napadima bi iskoristio prednost igrača više. Pritisak gostiju urodio je plodom u 54. minuti. Lahm je uposlio Kroosa, koji je izvanrednim udarcem sa 16 metara smjestio loptu u lijevi gornji ugao gola nemoćnog Fabianskog. Bayern je mogao povećati prednost u 70. minuti, ali je udarac Robbena sa 15 metara završio tik pored gola. Konačan rezultat postavljen je u 88. minuti. Lahm je centrirao i zabilježio drugu asistenciju, a rezervista Müller glavom pogodio mrežu sa sedam metara. Ubrzo su Bavarci pogodili i stativu preko Kroosa.

Atletico je kao gost nadigrao Milan rezultatom 1:0 i stigao nadomak četvrtfinala. Strijelac je bio Diego Costa, koji je u finišu nakon kornera nadvisio defanzivce rivala i glavom sa četiri metra dao gol. U 15. minuti as MIlana Kaka je uzdrmao prečku.