Liga nacija: Srbija slavila u Litvaniji, a Rusija u Turskoj

Obje reprezentacije su s novim selektorima podmladili reprezentativni kadar i podjela bodova bila je na kraju najrealniji ishod.

Na početku utakmice istakao se Donnarumma, koji je prvo vrhunski odbranio udarac Zielinskog, a potom i Krychowiaka.

Italijani su prvi put ozbiljnije zaprijetili osam minuta prije odlaska na odmor preko Bernardeschija, a tri minute kasnije Zielinski je doveo Poljsku u vodstvo.

U nastavku znatno lošiji nogomet, a Italijani su najbolju priliku propustili u 52. minuti, kada je Bernardeschi bio neprecizan. Ipak, u 76. minuti Blaszczykowski je napravio prekršaj u šesnaestercu pa je Jorginho golom iz penala postavio konačnih 1:1.

Srbija je rezultatom 1:0 savladala Litvaniju u Vilniusu, a gol odluke postigao je Tadić iz penala u 38. minuti.

Ekipa naših istočnih komšija bila je daleko bolji rival tokom cijelog meča, ali raspoložen na golu Litvanije bio je sjajni Setkus, koji je imao nekoliko fenomenalnih intervencija.

Srbija je čak četiri puta pogađala okvir gola, a sedam minuta prije kraja meča Tadić nije uspio udvostručiti prednost, jer je promašio drugi dosuđeni penal.