Liga 4: Široki bolji od Igokee, a Mladost porazila Sparse

Sinošnjim utakmicama u Mrkonjiću i Širokom je završena Liga 4 za prvaka Bosne i Hercegovine. Ekipa Širokog je došla do nove pobjede nad Igokeom i to rezultatom 73:64 čime su obezbijedili prvo mjesto pred play off, dok je Mladost nanijela i šesti poraz Sparsima, a konačan rezultat je glasio 78:64.

Široki je imao minimalnu prednost na poluvremenu. Vodili su rezultatom 36:35. Do kraja su pružili odličnu partiju i zasluženo porazili goste. Dobili su treću četvrtinu igre rezultatom 17:14 i na ulasku u posljednjih deset minuta imali četiri poena viška. Dobili su i posljednji dio igre rezultatom 20:15 i na taj način zabilježili trijumf.

Najefikasniji igrač u redovima pobjednika je bio Robert Rikić s 26 poena i 6 skokova, dok su Dalibor Peršić i Jonathan Jones ubacili po 10 poena. Na drugoj strani najbolji je bio naš reprezentativac Nemanja Gordić koji je ubacio 20 poena i dodao 5 asistencija, dok je Sergerio Gipson imao 10 poena.

Mladost je i četvrti put u ovoj sezoni porazila Sparse. Najefikasniji igrač u redovima domaćeg tima je bio Vojin Svilar s 22 poena i 5 asistencija, dok je Obrad Tomić ubacio 17 poena i dodao 9 skokova. Na drugoj strani najbolji je bio Nedim Buza s 11 poena, dok su Mirza Bulić i Stefan Glogovac dodali po 10 poena.