Ostali sportoviSport

OI 2016: Monaco slavio protiv Mirze Bašića

Bosanskohercegovački teniser Mirza Bašić poražen je u 1. kolu teniskog turnira na Olimpijskim igrama u Rio de Janeiru. Naš teniser je sa 2:0 u setovima (6:2, 6:2) izgubio od Juana Monaca iz Argentine.

Juan Monaco iz Argentine je ipak bio prejak za našeg Mirzu Bašića. Argentinski teniser je opravdao ulogu favorita u ovom meču, jer radi se o igraču koji je početkom maja na turniru u Rimu izbacio Stana Wawrinku i koji je igrao finale ATP turnira u Houstonu.

Argentinac je furiozno otvorio prvi set i sa dva brza brejka imao je 4:1 na semaforu. Uspješnim servisom poveo je sa 5:1 i do kraja seta Bašiću, koji nije imao odgovor na njegov servis, dopustio samo jedan gem te set zaključio sa 6:2.

Bašić je malo bolje otvorio drugi set i uspio je otežati prvi servis Monacu, ali je Argentinac napravio brejk za 2:1 što je popratio uspješnim servisom za 3:1. Potom su oba tenisera upisala po jedan uspješan servis. No, ponovo je Monaco nakon toga napravio brejk za 5:2 i nije propustio priliku da slavi u drugom setu sa 6:2 te time izađe kao pobjednik.

Monaco će u 2. kolu igrati protiv boljeg iz okršaja Viktora Troickog i drugog tenisera svijeta Andyja Murrayja koji igraju sutra (nedjelja).

Juan Monaco (108. ATP) – Mirza Bašić (154. ATP) 2:0