Juniori Sarajeva osvojili KUP BiH za omladince savladavši Široki Brijeg s 4:1

Juniori Sarajeva pobijedili su jučer u revanš susretu finala Kup-a BiH za omladince Široki Brijeg sa 4:1 i tako došli do trofeja u ovom takmičenju.

Gosti su bolje otvorili utakmicu i poveli golom Marina Matića u 7’, a izjednačenje ekipi u bordo dresovima donio je Elvedin Herić u 22’.

U drugom poluvremenu Amar Burović postiže dva gola u 61’ i 73’, a konačnih 4:1 postavlja Nemanja Anđušić u prvoj minuti sudijske nadoknade.

Nakon utakmice trener Sarajeva Admir Hasančić je izjavio: „Mislim da smo zasluženo pobijedili danas i osvojili ovaj trofej. Iako nismo ušli u meč na pravi način jer smo gubili, ali momci su u nastavku pokazali karakter i ubjedljivo pobijedili kvalitetnu ekipu Širokog Brijega.“

U pvom meču prije sedam dana na „Pecari“ Sarajevo je bilo bolje od Širokog Brijega pobijedivši sa 2:0.

Sarajevo-Široki Brijeg 4:1 (1:1)

Stadion: „Asim Ferhatović Hase“, Sarajevo.

Sudija: Vladimir Bjelica (Istočno Sarajevo).

Pomoćnici: Dalibor Drašković (Istočno Sarajevo), Elvir Grabus (Travnik).

4. sudija: Zoran Soknić (Istočno Sarajevo).

Delegat: Davor Ristović (Istočno Sarajevo).

Strijelci: 0:1 Marin Matić (8’), 1:1 Elvedin Herić (27’), 2:1 Amar Burović (61’), 3:1 Amar Burović (73’), 4:1 Nemanja Anđušić (90'+1).

Žuti kartoni: Edvin Rastoder (Sarajevo).

Sarajevo: Amar Suljić, Edvin Rastoder (74. Selmir Pidro), Samir Zeljković (56. Nihad Mujakić), Nemanja Anđušić, Amar Burović (85. Vehudin Alešević), Elvedin Herić, Tarik Handžić (78. Ismar Jezerkić), Marko Mihojević, Advan Kadušić, Anes Vazda (78. Armin Avdić), Edis Tahiri. Trener: Admir Hasančić.

Široki Brijeg: Vladimir Brkić, Ante-Bruno Zovko, Ivan Šaravanja, Stjepan Lončar, Ilija Čović, Jadranko Sabljić (54. Zvonimir Vukoja), Frano Čolak, Nikola Leko (63. Danijel Prekpaljaj, 81. Josip Kovačević), Mato Stanić, Marin Matić (75. Filip Primorac). Trener: Denis Ćorić.