Lani Pudar uručena medalja, komentator poručio: Lijepo je vidjeti novu zemlju na podijumu (video)

ODRŽANA CEREMONIJA

Bosanskohercegovačkoj plivačici Lani Pudar (16) večeras je uručena bronzana medalja nakon što je danas osvojila treće mjesto u finalnoj utrci Evropskog prvenstva u disciplini 100 metara delfin.

Lana je bila vidno zadovoljna i sretna zbog medalje, baš kao i engleski komentator na zvaničnom sajtu koji je komentarisao ceremoniju dodjele odličja.

“Lijepo je vidjeti novu zemlju na podijumu. To je Bosna i Hercegovina i Lana Pudar. Ovo je prva medalja za BiH na evropskim prvenstvima. Lana je isplivala najbolje vrijeme u svojoj karijeri”, pričao je komentator dok su Lani uručivali medalju.

Podsjetimo, šesnaestogodišnja Mostarka je do historijske medalje za BiH došla preplivavši dionicu u vremenu 57 sekundi i 27 stotinki.

Bila je 61 stotinku sporije od Šveđanke Louise Hansson koja je osvojila zlato, a srebro je pripalo Francuskinji Marie Wattel (56.80).

Lana je u Rimu već nastupila u disciplini 50 metara delfin u kojoj je zuzela 10. mjesto, dok je sutra očekuje nastup kvalifikacija na 200 metara delfin.