Laikert 50. u superveslalomu, zlato otišlo Jansrudu

Bosnaskohergovački skijaš Igor Laikert osvojio je  50. mjesto u superveslalomu na  Zimskim olimpijskim igarama u Sočiju.

Dvadesettrogodišnji Zeničanin za pobjednikom Norvežaninom Kjetilom  Jansrudom zaostao je 6.06 sekundi.

Srebrenu medalju osvojio je Amerikanac Andrew Weibrecht  sa zaostatkom 30 stotinki dok je bronza pripala Kanađaninu Janu Hudecu (+0,53).

Laikertu je to bio treći nastup na igrama u Sočiju, a najbolji plasman ostvario je u superkombinaciji u kojoj je zauzeo 28. mjesto, dok je u spustu bio 44.

Do kraja igara Laikert će nastupiti u još dvije discipline – veleslaomu (19. februara) i slalomu (22.februra).

U ovim utrkama takmičit će se i bh. drugi alpski skijaš Marko Rudić.

Jedina predstavnica BiH u alpskom skijanju Žana Novaković nastupit će 18. februara u veleslalomu i 21. februara u slalomu.

Posljednjeg dana igara, 23. februara, nastupit će Mladen Plakalović u ski trčanju na 50  km slobodno.