Lagane pobjede Francuske i Engleske, veliki preokret Ukrajinaca u Skoplju

Kvalifikacije za EP

Utakmice 3. kola kvalifikacija za Evropsko prvenstvo igrane su večeras u grupama B, C, D, H i I.

Do laganih pobjeda su stigle selekcije Francuske i Engleske, koje su gostovale totalnim autsajderima.

Trikolori su sa 3:0 slavili na Gibraltaru, a Gordi Albion s 4.0 na Malti. Strijelci za Francusku bili su Giroud, Mbappe i Mouelhi (autogol), dok su za Englesku pogađali Apap (autogol), Alexander-Arnold, Kane i Wilson.

Spektakularan preokret viđen je u Skoplju, gdje je Sjeverna Makedonija ispustila vodstvo od 2:0 protiv Ukrajine, koja je slavila sa 2:3.

Vodili su domaći golovima Bardhija i Elmasa iz 31. i 39. minute, a Ukrajinci u nastavku dolaze do preokreta i pobjede.

Pogađali su redom Zabarnyi u 62, Konoplya u 68 i Tsygankov u 83. minuti. Treba reći da su Makedonci zadnjih 20 minuta igrali s igračem manje zbog isključenja Musliua.

Kosovo je na domaćem terenu remiziralo s Rumunijom bez golova (0:0), a Turska je u gostima na nevjerovatan način stigla do pobjede nad Latvijom od 3:2. Latvija je u 94. minuti s igračem manje bila poravnala na 2:2, ali u sljedećem napadu Turci preko Irfana Kahvecija stižu do pobjede!