KošarkaSport

Nezaustavljivi Jusuf Nurkić postigao 27 poena u pobjedi Portlanda protiv Miamija

Domaći igrači bolje su otvorili meč, a nakon prvih 12 minuta na svom kontu imali su prednost od devet poena razlike. Bilo je 34:25. Već početkom druge dionice Portland je stigao do dvocifrene prednosti, a do poluvremena nastavili su igrati u dobrom ritmu te su sigurno kontrolisali stečenu prednost (59:47).

Miami je u drugom poluvremenu agresivno krenuo prema izjednačenju, a najbliži preokretu bili su sredinom posljednje dionice kada su stigli na tri poena razlike (93:90), ali se Portland nošen sjajnim Lillardom ipak izvukao i na kraju stigao do sigurne pobjede.

Bh. košarkaš Jusuf Nurkić je u 30 minuta postigao 27 poena, a double-double učinak upotpunio je sa čak 16 skokova. Na sve to Nurkić je dodao i tri asistencije, a iz igre je imao 12 uspješnih od ukupno 18 pokušaja. Najefikasniji u redovima Portlanda bio je Lillard koji je meč završio sa 32 poena i deset asistencija, dok je kod Miamija najbolji bio Dragić sa 23 ubačena poena.