KUP BiH: Pobjede Širokog i Zrinjskog, remi Čelika i Veleža

Fudbaleri Čelika i Veleža remizirali su u prvom susretu četvrtfinala Kupa BiH, bilo je 0:0. Čelik je odlično otvorio utakmicu, te je u 2. minuti Mešanović zaprijetio golmanu Rođenih Oštrakoviću. Nakon toga u desetoj minuti susreta Velež je zaprijetio preko Jankovića, ali Adilović brani bez problema da bi dvije minute poslije Bajraktarević je isprobao svoj udarac, ali je lopta završila pored gola.

U 20. minuti poništen pogodak Veležovog fudbalera Raševića zbog ofsajda. Novo uzbuđenje pred golom Rođenih je viđeno u 30. minuti susreta kada je Dedić atraktivno pokušao, ali lopta ponovo odlazi pored gola.

Do kraja nije bilo većih uzbuđenja, te je rezultat na poluvremenu ostao 0:0.

Na prvu priliku u drugom dijelu se čekalo do 58. minute susreta kada je Mišić ubacio jednu loptu u šesnaesterac gdje je najviši u skoku bio Dedić, ali njegova lopta završava pored gola.

Već u narednom napadu velika prilika za Rođene. Hebibović je ubacio loptu sa desne strane, nakon čega je sa desetak metara šutirao Blagojević, ali Adilović spašava domaće.

Rođeni su imali novu veliku šansu u 79. minuti kada je Hajdarević uzdrmao prečku gola Čelika da bi Ševko Okić u 90. minuti nakon jedne akcije ostao sam na jedno šest-sedam metara i iz odlične prilike šutirao pored gola.

Čelik-Velež 0:0

ČELIK: Adilović, Gojković, Bajraktarević, Mešanović, Salčinović, Jusić, Bureković, Dedić, Barać, Mišić, Bašić.

VELEŽ: Oštraković, Kodro, Zolj, Okić, Hebibović, Merzić, Janković, Blagojević, Letić, Rašević, Maletić.

Marić donio veliku prednost Širokom u prvoj utakmici protiv Olimpica

U okviru prve utakmice četvrtine finala Kupa Bosne i Hercegovine Široki Brijeg je na Pecari sa dva gola Mirka Marića savladao Olimpic i tako došao do velike prednosti pred revanš na Otoci.

Susret je bolje otvorila ekipa domaćih koja je od samog starta krenula agresivno prema golu olimpica. U sedmoj minuti gledaoci su vidjeli prvo uzbuđenje. U sedmoj minuti Ćorić je šutirao i savladao golmana Olimpica Hamzića ali je loptu sa gol linije u polje izbacio Regoje.

Nakon toga se nastavila opsada gola Olimpica a napadač Širokog Brijega Krešimir Kordić je promašio dvije izgledne prilike za domaće.

Do kraja prvog poluvremena Široki Brijeg je propustio još dvije izgledne prilike. Prvo je Zadro loše šutirao iz izgledne pozicije, da bi nakon toga i Muharemović krajnjim naporom izbacio loptu u korner nakon centaršuta Ćorića.

Širokobriježani su imali incijativu u drugom poluvremenu, ali su tek u 73. minuti došli do vodstva. Poslije lijepe akcije tima sa Pecare Zakarić je asistirao Mariću. koji je pogodio nebranjeni dio mreže Hamzića.

Domaći su ponovo lijepo kombinovali u 84. minuti, nakon čega je Ćorić centrirao sa desne strane, a Marić lijepo u padu glavom po drugi put zatresao mrežu Hamzića i tako donio svom timu veliku prednost pred revanš.

ŠIROKI BRIJEG: Bilobrk, D. Džidić, Barišić, Ćorić, Pehar, Kordić, Zakarić, Zadro, Špikić, Blaić, Plazonić.

OLIMPIC: Hamzić, Sesar, Kokot, Muharemović, Rahmanović, Durak, Zeba, Smajić, Šivšić, Regoje, Bogičević.

Zrinjski pobjedom u Bijeljini stekao veliku prednost pred revanš

Fudbaleri Zrinjskog ostvarili su odličan rezultat pred revanš susret četvrtfinala Kupa BiH budući da su u Bijeljini savladali domaću ekipu Mladosti rezultatom 0:1.

U 14. minuti Mile Pehar šutira glavom nakon centaršuta Crnova, ali lopta odlazi pored gola golmana Bojana Tripića.

Nakon toga u 25. minuti fudbaleri Mladosti su zatresli mrežu Zrinjskog. Poslije izvedenog kornera sa lijeve strane Komarčević šutira i lopta odlazi u gol, ali je sudija Jakupović zbog prekršaja nad golmanom Dujkovićem poništio ovaj pogodak. Nakon nesporazuma Dujkovića i Radeljića, fudbaler Mladosti Komarčević iz izgledne prilike nije uspio da zatrese mrežu Zrinjskog.

Do kraja prvog poluvremena nije bilo većih uzbuđenja tako da se na odmor otišlo sa početnim rezultatom.

Na startu drugog dijela Zrinjski je krenuo ofanzivnije, te su u prvih 15ak minuta izveli i dva kornera, ali mreža Tripića se nije zatresla.

Mladost je imala veliku šansu u 80. minuti susreta preko jednog svog fudbalera, ali je Ante Radeljić izbacio loptu sa gol linijie, da bi svega minutu kasnije Bekić uputio loptu u šesnaesterac gdje je najsnalažljiviji Šćepanović koji je matirao Tripića za veliko slavlje Plemića.

Mladost-Zrinjski 0:1(0:0)

MLADOST: Tripić, Hodzić, Benović, Bajić, Ramić, Trifković, Krezovic, Kostić, Komarčević, Vasić, Mazić.

ZRINJSKI: Dujković, Pezo, Radeljić, Muminović, Crnov, Pehar, Šćepanović, Stojkić, Stojanović, Barišić, Basara.