-TopSLIDERukometSportVisoko

KUP BIH: Bosna – Vogošća 27:28

Rukometaši visočke Bosne pretrpjeli su minimalan poraz u prvom susretu četvrtfinala Kupa BiH u dvorani Amel Bečković u Vogošći od istoimenog tima, rezultatom 27:28, na poluvremenu rezultat je glasio 14:14.

Visočani su bili nominalni domaćini u drugom susretu kojeg su morali organizirati izvan Visokog zbog incidenata na prvenstvenoj utakmici protiv Slobode i odigrali su borben i kvalitetan susret te zadržali šanse da se nakon revanša plasiraju na završni turnir.

U prvom dijelu igre izjednačen susret, ekipe su se smjenjivale u vodstvu, Vogošća je u nekoliko navrata imala tri gola prednosti, ali su uporni Visočani do odlaska na odmor u potpunosti se vratili i poravnali rezultat.

Drugo poluvrijeme donijelo je nervozniju igru sa velikim brojem tehničkih grešaka na obje strane, Vogošća se u posljednjih desetak minuta odlijepila i kod rezutata 24:28 se činilo da će slaviti ubjedljivu pobjedu, ali onda su rukometaši Bosne odličnom igrom u samom finišu napravili seriju 3:0 što je rezutiralo minimalnom pobjedom Vogošće (27:28) i sasvim realnim šansama, iako su za Visočane premijerligaške utakmice i dramatična borba za opstanak apsolutni prioritet, da se u drugom susretu izbori konačan trijumf i plasman na samu završnicu Kupa BiH.

Najefikasniji u timu Bosne je bio Mahir Burić sa šest golova, gol manje je postigao Berin Keso. Po tri gola su dodali: Emrah Jamaković, Nemanja Praščević, Haris Buljina i Nikola Bečejac. Na golu je dobru partiju pružio Irhad Alihodžić sa deset uspješnih intervencija (devet u prvom poluvremenu).

U pobjedničkom timu najefikasniji je, očekivano, bio Duško Čelica sa sedam golova, po četiri gola postigli su: Adnan Isaković, Šerif Baraković, Ermin Ombaša i Haris Đapo. Golman Ahmed Čabaravdić, koji je ponikao u visočkom timu, na golu Vogošće u drugom dijelu igre je zabilježio sedam uspješnih intervencija.

Revanš susret protiv istog protivnika i na istom mjestu, igra se naredne srijede (21. aprila), a prije toga Visočane u subotu očekuje teško premijerligaško gostovanje u Živinicama kod ekipe Konjuha.