Kostarika iznenadila Urugvaj, savladali ih sa 3:1

Reprezentacija Kostarike porazila je prvog i dvostrukog svjetskog fudbalskog prvaka Urugvaj rezultatom 3:1, u prvom susretu grupe D u okviru Svjetskog fudbalskog prvenstva u Brazilu.

U prvom poluvremenu nije bilo golova sve do 24. minute kada je urugvajski stoper Diego Lugano oboren u kaznenom prostoru, na što je njemački sudac Felix Brych pokazao na bijelu tačku. Edinson Cavani izvodi jedanaesterac i dovodi svoj tim u vodstvo od 1:0, sto je bio konacan rezultat prvog poluvremena.

Kostarika je izjednačila u 54. minuti utakmice pogotkom Joela Cambella, a samo tri minuta kasnija došla i u vodstvo golom Oscara Duatea u 57. minuti. Borbenost i upornost reprezentacije Kostarike demonstrirao je i Marco Urena u 84. minuti susreta pogodivši za konačnih 3:1 za Kostarikance.

U posljednjoj minuti sudijske nadoknade Urugvajac Maximiliano Pereira dobio je crveni karton nakon oštrog starta nad Kostarikancem Joelom Cambellom.

Iduća i druga utakmica u grupi D na rasporedu je večeras u ponoć kada će se suočiti Italija i Engleska.