-TopSLIDEKošarkaSport

Košarkaši Hrvatske poraženi u drami protiv Grčke, stigli minus 19, ali nedovoljno za trijumf

Košarkaška reprezentacija Hrvatske očekivano je poražena od snažne Grčke u prvom kolu Eurobasketa rezultatom 85:89, a meč je na kraju donio pravu dramu i spektakl u grupi C.

Hrvatska, nakon brojnih rezultatskih problema koje su rezultirale ispadanjem iz kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo, želi na Eurobasketu prikazati naznake boljih dana, a prvi protivnik ujedno je bio i najteži u grupi.

Silno pojačana Grčka danas je bila prejak rival za komšije. Činilo se da će Hrvati doživjeti debakl pošto su Grci već u prvom poluvremenu imali prednost od 19 razlike. Na poluvrijeme se otišlo rezultatom 46:30 u korist Grčke.

No, Hrvatska je sve to stigla u trećoj dionici. Izabranici Damira Mulaomerovića prave impresivnu seriju i dolaze na samo dva poena zaostatka (60:62).

Tada se istakao Tyler Dorsey koji je pogodio vrlo važnu trojku i odveo Grke na pet poena prednosti. Uslijedila je velika borba koju smo imali i u završnici susreta.

Hrvati su se dobro držali do tri minute prije kraja, a Jaleen Smith postiže poene za minus četiri na 2:15 prije kraja utakmice. Tako smo dobili veliku dramu. Poenima Krune Simona Hrvatska stiže na minus dva, ali je alley-oop poen Giannisa Antetokounmpa u narednom napadu riješio ovu dramu.

Dorsey i Giannis Antetokounmpo bili su najefikasniji igrači susreta sa po 27 poena. S druge strane, selekciju Hrvatske vodio je Smith sa 23 poena, dok je Bojan Bogdanović dodao 19.