Košarka U-18: Slovačka porazila Bosnu i Hercegovinu 69:49

Juniorska košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine je poražena od Slovačke rezultatom 69:49. Naše djevojke nisu imale snage da dođu do trijumfa protiv jučer raspoloženijih Slovakinja. Slovačka je dobila prvu četvrtinu rezultatom 16:12.

Na poluvremenu je rezultat glasio 35:26. Utakmica je praktično riješena u trećoj četvrtini. Slovačka je bila bolja rezultatom 15:8 i na ulasku u posljednjih deset minuta su imale prednost rezultatom 50:34.

Naše djevojke nisu uspjele da naprave preokret i doživjeli smo drugi poraz na prvenstvu. Melisa Brčaninović je predvodila našu reprezentaciju sa 25 poena, 5 skokova i 4 asistencije, dok je Slovačku predvodila Tereza Sedlakova sa 19 poena i čak 12 skokova.